Kdo smo farmacevtski tehniki?


Lahko bi rekli, da se v nas skriva malo biologa, kemika, malo analitika, poznavalca anatomije in fiziologije, farmacevtske zakonodaje in komunikacije vse skupaj začinjeno s pridihom tete Pehte in empatije. Pa verjetno bi se še kaj našlo…:)

Šalo na stran – za krepitev kompetenc in prepoznavanje vloge farmacevtskega tehnika v evropskem prostoru je združenje European Association of Pharmacy Technicians – EAPT sklenilo obeleževati 18. oktobra – tako imamo dan farmacevtskih tehnikov.


Zato bomo danes v avli šole med glavnim odmorom izvedli različne aktivnosti, ki se povezujejo s farmacevtskim poklicem. Med drugim boste lahko del svojega farmacevtskega znanja preverili s kvizom, ki vam ob dovolj visokem številu točk prinaša eno OIV/ID uro. Za vsak izpolnjen kviz pa dobite…
Pridite pogledat:)


Praktično delo farmacevtskega tehnika na naši šoli je ujeto tudi na posnetku:


Ekipa Zdrave šole in EKO šole

(Visited 92 times, 1 visits today)