Drage dijakinje, dragi dijaki,
v naslednjem tednu, natančneje 31. oktobra, praznujemo dan reformacije, ki je v Sloveniji državni praznik in dela prost dan. S tem praznikom obeležujemo rojstvo slovenskega knjižnega jezika. V času reformacije, ki se je začela v Nemčiji, smo namreč Slovenci dobili prvo knjigo v maternem jeziku in prvo slovensko tiskano knjigo sploh − Katekizem, ki ga je leta 1550 napisal Primož Trubar.

Prvega novembra je dan spomina na mrtve, dan, ko se pri nas in drugod po svetu spominjamo umrlih. To je predvsem intimen, notranje slovesen praznik, posvečen spominu na vse tiste, ki so tako ali drugače zaznamovali naše življenje.


V ta namen smo pripravili kratko radijsko oddajo. Prisluhnite ji!

REFORMACIJA, DAN MRTVIH


Ostanite zdravi in vse dobro!

(Visited 376 times, 1 visits today)