Tudi v letošnjem šolskem letu izvajamo projekt Simbioza skupnost na daljavo.

Prostovoljci so pripravili božično novoletni koncert, ki je na voljo na spletu. Starejšim občanom v domači lokalni skupnosti so pomagali pri različnih opravilih, prinašanje stvari iz trgovine ob karantenah, nosili so drva. Babice in dedke  so dijaki učili osnove računalništva. V prostem času smo več časa namenili starejšim sorodnikom in se družili v naravi, v dijaškem domu pa smo druženje v naravi prenesli med vzgojnimi skupinami in z vzgojitelji, povezovali smo generacije med seboj.

V tem letu smo skupaj s svojimi družinami obujali šege in navade v različnih krajih po Sloveniji (domači kraji naših dijakov).

Prostovoljci so pripravili plakate o šegah in navadah v božično novoletnem času in jih razstavili v veznem hodniku dijaškega doma, kjer smo nekaj običajev tudi prikazali.

(Visited 291 times, 1 visits today)